Придвижи надолу

Добредојдовтево Порше Скопје

Home

Наша Услуги

Сервис на возила
Оригинални резервни делови
Перење на возила
Лимаро-фарбарски услуги
Промена на пневматици
За Порше Скопје

Порше Скопје е компанија која ги застапува автомобилските брендови Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT, Porsche и Volkswagen комерцијални возила. Присутна на македонскиот пазар од крајот на 2005 година, таа е единствениот импортер во државата во директна сопственост на производителот на автомобилите – Volkswagen AG.

Порше Скопје е лидер на автомобилскиот пазар со најголем удел во пазарот на нови возила. Успехот не се должи само на моќта на врвните брендови кои се застапуваат и нивниот изграден и препознатлив имиџ, туку и на посветениот начин на работа на локалниот тим и грижата за клиентите.

Новости и Настани

Експресивен дизајн и иновативна технологија: Новиот Volkswagen T-Roc е тука!
Актуелности 16.06.2022

Експресивен дизајн и иновативна технологија: Новиот Volkswagen T-Roc е тука!

Во салонот на Volkswagen во Скопје пристигна новиот T-Roc: Со свеж дизајн, иновативни системи за помош и бројни дигитални услуги, Volkswagen ја продолжува успешната приказна на својот компактен кросовер модел. Изострената надворешност го дефинира непогрешливиот изглед на новиот T-Roc. Внатрешноста е рафинирана со висококвалитетни материјали, редизајниран инфозабавен систем и дигитален кокпит кој доаѓа како стандард. Иновативната технологија од повисоките класи на возила сега е интегрирана во семејството на компактните SUV модели - во облик на IQ.Light, со LED матрични фарови и системите за помош на IQ.Drive со помош за патување, како и предвидлив ACC темпомат.

Дознајте повеќе
Audi e-tron GT
Актуелности 05.06.2022

Четири прстени на врвот на светот: Audi e-tron GT ја доби наградата World Car 2022

Audi e-tron GT quattro е голем победник на овогодинешното доделување на World Car наградите за автомобили, кои по 18-ти пат беа доделени во Њујорк. Номиниран во категориите Светски Електричен Автомобил на годината, Светски Автомобил со Високи Перформанси и Светски Дизајн на Автомобили на годината, e-tron GT quattro ја однесе титулата Светски Автомобил со Високи Перформанси на најголемата и најпрестижна церемонија на доделување на нови автомобили во светот, наречена „Оскари на автомобилскиот свет“. Повеќе од 100 авто-новинари од целиот свет темелно ги тестираа автомобилите што се квалификуваа, а потоа гласаа за нив.

Дознајте повеќе
Порше Македонија за природата
Новости и настани 21.05.2022

Порше Скопје за природата

Нашата планета е неверојатна, но нашата помош е сѐ попотребна за нејзино понатамошно опстојување. Затоа секоја година повеќе од милијарда луѓе го слават Денот на Планетата Земја за да ја заштитат планетата од нешта како загадување и уништување на шумите. Со учество во активности како што се собирање отпадоци и садење дрвја, го правиме нашиот свет посреќно и поздраво место за живеење.

Дознајте повеќе

Закажување на термин за сервис
Онлајн

Едноставно и лесно закажување на термин за сервис

Резервирај online
banner img
 • Новиот Taycan GTS.

  Новиот Taycan GTS. Енергија на иднината.

  GTS е кратенка за Gran Turismo Sport. Од Porsche 904 Carrera GTS од 1963 година, овие три букви имаат посебно значење за љубителите на Porsche. Сега, постои дериват со оваа легендарна комбинација на букви во секоја серија на модели на Porsche. Новиот електричен спортски автомобил кој ја носи оваа кратенка е Taycan GTS. Со досег до 504 km, врз основа на бројките според WLTP, новиот спортски модел е првиот Taycan кој ја проби границата од 500 km.

 • Новиот T-Roc.

  Новиот T-Roc. Карактер со самодоверба

  Volkswagen T-Roc е вистински сеопфатен. Не само што импресионира со својот впечатлив, динамичен дизајн, туку и со неговата флексибилност. Со своите разновидни опции за дизајн, тој ви нуди поголема слобода - слобода за спонтани планови, продолжени патувања и разновидноста на секојдневниот живот.

 • НОВИОТ KAROQ.

  НОВИОТ KAROQ. ПРОНАЈДИ ГО СВОЈОТ ПАТ

  Ви ја претставуваме новата подобрена верзија на најуспешниот SUV на ŠKODA, новиот KAROQ. Еволуцијата на KAROQ носи значителен број подобрувања во дизајнот, комфорот, одржливите материјали, новите технологии, економичните мотори, врвните безбедносни асистенти и поврзувањето.Со повеќе од 500.000 продадени примероци, KAROQ е еден од носечките модели на ŠKODA. Модернизираната верзија има нов дизајн, подобрена аеродинамика и современи системи за помош и инфозабава.

 • Новиот SEAT Leon. За живот секогаш во движење.

  Новиот SEAT Leon. Роден под сонцето!

  Ви го претставуваме новиот SEAT Leon. Moќен. Поврзан. Магнетно привлечен. Best Buy Car во  Европа за 2021.Новиот Leon е најнапредното возило на SEAT. Еволуцијата на дизајнот е на сосема ново ниво. Со најнапредните верзии на моќните TSI и TDI мотори и целосната поврзаност, Leon е комплетно подготвен да го освои компактниот сегмент. А врвните безбедносни системи значително ја зголемуваат сигурноста и комфорот во возењето. 

 • Новиот e-tron Sportback

  Новиот e-tron Sportback

  Иднината е електрична: во салонот на Audi во Скопје пристигна новиот Audi e-tron Sportback. Динамично SUV купе кое нуди моќност до 300 kW и досег кој во зависност од конфигурацијата може достигне до 446 километри (WLTP) со едно полнење на батеријата*. Неговите дигитални Matrix LED светла се нова карактеристика што сега е достапна кај e-tron. Нивната светлина се дели на ситни пиксели и може да се контролира со исклучителна прецизност. Ова го олеснува центрирањето на светлината пред возачот, без воопшто да попречува на возилата кои доаѓаат од спротивната лента.

 • Новиот Cayenne.

  Новиот Cayenne.Композиција на врвен квалитет.

  Porsche го лансираше новиот Platinum Edition за одбрани модели на Cayenne. Ова специјално издание на SUV се карактеризира со ексклузивни дизајнерски елементи во сатенска Platinum боја, како и со дополнителна стандардна опрема. Резултатот е особено стилски изглед заедно со атрактивна цена. Достапни се Platinum Edition на Cayenne, Cayenne E-Hybrid и Cayenne S, како и соодветните Coupé варијанти.

Пријава на newsletter

Со пријавување на нашиот newsletter редовно ќе добивате информации, новости и ексклузивни понуди од нашите брендови.

Линк за грешка за feedback на newsletter

Одберете ословување

Линк за грешка при регистрација за feedback на newsletter

checkbox_default

Ви благодариме

Линк за потврда feedback на newsletter

Линк за потврда за feedback на newsletter