Порше Скопје Skoda

Совршен пријател за сите патичта. Од мал градски автомобил па до голем бизнис модел и електрично иновативно возило, асортиманот на брендот SKODA покрива се. Најдете го својот совршен модел

 • НОВОТО ЛИЦЕ НА НОВИОТ ŠKODA KAROQ Е ТУКА!
  Актуелности

  Новото лице на новиот ŠKODA KAROQ е тука!

  Во салоните на ŠKODA во нашата земја пристигна новиот, освежен KAROQ. Иновативниот KAROQ носи голем број значајни подобрувања. Дизајнот, удобната и модерна внатрешност, одржливите материјали, новите технологии и еколошките мотори, како и врвните безбедносни асистенти и поврзувањето.

  Дознајте повеќе
 • МАКЕДОНСКА ПРЕМИЕРА НА НОВАТА ŠKODA FABIA
  Новости од салон

  Македонска премиера на новата ŠKODA FABIA

  Дваесет и две години по првото деби на ŠKODA FABIA, импортерот за чешкиот бренд Порше Македонија официјално ја претстави четвртата генерација на популарното градско возило. Основано на модуларната платформа MQB-A0 на Volkswagen групацијата, новата FABIA е најпросторното возило во сегментот, и вклучува бројни функционалности, како и напредни системи за безбедност. Класичните бренд карактеристики на ŠKODA, како одличната вредност за пари, високото ниво на функционалност и бројните Simply Clever решенија, ја прават новата FABIA вистинска ŠKODA.

  Дознајте повеќе
 • НОВИОТ KAROQ
  Понуди и акции

  НОВИОТ KAROQ. Пронајди го својот пат.

  Достапен со ПОРШЕ ЛИЗИНГ ПАКЕТ: од 304€ лизинг рата,  РЕГИСТРАЦИЈА за прва година, КАСКО за прва година, 4,99% каматна стапка

  Дознајте повеќе
 • НОВАТА FABIA Модерна, динамична, урбана!
  Понуди и акции

  НОВАТА FABIA. Модерна, динамична, урбана!

  Достапна со ПОРШЕ ЛИЗИНГ ПАКЕТ: од 167€ лизинг рата,  РЕГИСТРАЦИЈА за прва година, КАСКО за прва година и 4,99% каматна стапка

  Дознајте повеќе

Пријава на newsletter

Со пријавување на нашиот newsletter редовно ќе добивате информации, новости и ексклузивни понуди од нашите брендови.

Линк за грешка за feedback на newsletter

Одберете ословување

Линк за грешка при регистрација за feedback на newsletter

checkbox_default

Ви благодариме

Линк за потврда feedback на newsletter

Линк за потврда за feedback на newsletter