Порше Скопје Новости

Тука можете ги најдете актуелните новости

 • Enyaq
  Вести Skoda 29.11.2020

  ŠKODA ENYAQ IV

  ŠKODA го претстави многу очекуваниот, целосно електричен SUV, ENYAQ iV. Новиот модел нуди голем досег и огромен избор на практични функционални карактеристики кои одговараат на потребите на секој клиент.

 • I.D 4
  Вести VW 29.11.2020

  Светска премиера на новиот Volkswagen ID.4

  Volkswagen официјално го претставија ID.4, кој ја слави својата дигитална светска премиера. Ова е првиот целосно електрично управуван SUV на Volkswagen, кој создава нула емисии, a e произведен со јаглеродно-неутрален баланс. Овој автомобил ќе биде лансиран во најголемиот пазарен сегмент во светот, компактната класа на SUV.

 • Arona
  Вести SEAT 29.11.2020

  Сезонски совети за безбедно возење во есен

  - Есента е најпредизвикувачката сезона за возачите поради временските прилики кои сериозно влијаат на возењето. - Бришачите на шофершајбната доколку се во лоша состојба може да ја намалат видливоста помеѓу 20% и 30%. - Лисјата на патот го намалуваат притисокот на гумите/ги излижуваат гумите, слично како и да возите по снег. - Автоматското сопирање, одржувањето на лентата или пак долгите светла се голема помош во оваа сезона

 • Octavia
  Вести Skoda 29.11.2020

  Новата ŠKODA Octavia

  Бидејќи со сè што правиме, главниот фокус е секогаш на клиентот. Секој производ или услуга што ги нудиме целат кон тоа да предизвикаат пеперутки во нашиот стомак, да го инспирираат умот и да го убедат срцето. Во склоп на целиот наш опсег на модели, еден исклучително ја постигнува оваа цел веќе цели 60 години.

Пријава на newsletter

Со пријавување на нашиот newsletter редовно ќе добивате информации, новости и ексклузивни понуди од нашите брендови.

Линк за грешка за feedback на newsletter

Одберете ословување

Линк за грешка при регистрација за feedback на newsletter

Ме интересира содржината од локациите
checkbox_default
checkbox_default
checkbox_default

Ви благодариме

Линк за потврда feedback на newsletter

Линк за потврда за feedback на newsletter